HVAC-System-Work-CoyneCollege-Chicago-scaled
AKILLI ENERJİ SİSTEMLERİ

SUMM  olarak tüm bu ihtiyaçlardan yola çıkarak; altyapıdan uygulama katmanına kadar sağladığımız farklı akıllı enerji çözümleriyle uçtan uca kolay yönetilebilen bir sistem oluşturuyor, enerji şirketlerinin operasyonel verimliliğini arttırarak, daha fazla hane ve iş yerine kaliteli ve kesintisiz enerjinin ulaştırılmasını sağlıyoruz.
Makine Mühendisliği Altyapı Tasarımı: Örneğin ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme, nemlendirme, nem giderme, istenen basınçta tutma vb. görevler mekanik sistemler vasıtasıyla gerçekleştirilir.
Elektrik Mühendisliği Altyapı Tasarımı: Şebeke elektrik hizmeti alımının planlanması, iç tesisat planları, kesintisiz güç kaynakları, jeneratör gibi başlıklar yer alır.

-Çevresel Kontrol: İklimlendirme sistemleri veri merkezinde sıcaklık ve nemi kontrol etmek için kullanılırlar.
-Elektrik Enerjisi: Yedek güç bir veya daha fazla kesintisiz güç kaynağı, batarya depoları ve dizel jeneratörlerden oluşur.
-Yangın Koruma: Duman detektörleri yangın durumunda en kısa sürede haberdar olabilmek için kullanılır.
-Güvenlik: Fiziksel güvenlik büyük önem arz etmektedir. Veri merkezinde seçilmiş personel harici girişler bazı bölümlerde kısıtlanmaktadır. Güvenli Giriş / Çıkış Kontrol Sistemleri kullanılır.

-Enerji Verimliliği: Enerji verimliliğini ölçümünde en genel kıstas güç kullanım verimliliği (PUE)’dir. Bu basit oran aslında veri merkezine giren toplam gücün, IT ekipmanları tarafından tüketilen güce bölümüdür.

enerji
ENERJİ VE GÜÇ ELEKTRONİĞİ İZLEME VE ÖLÇME SİSTEMLERİ

Enerji İzleme Sistemlerii İşletme ,Bina veya  Tesislerinizin ; voltaj, akım, frekans, güç faktörü, aktif/reaktif kullanım değerleri vb. enerji sistemlerine ait birçok veriyi izleyip kayıt altına alabilir, geçmişe ait verileri trend grafiği veya tablo şeklinde izleyip analizler yapabilirsiniz.

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS), Jeneratör veya İklimlendirme Sistemi gibi altyapı cihazlarınızı uzaktan izleyebilir, Data Logger özelliği ile verilerinizi saklayıp, takip edebilirsiniz.”

Kesintisiz Güç Kaynağı Takip Sistemi
Jeneratör Takip Sistemleri
Otomatik Sayaç Okuma Sistemi
İleri Ölçüm Altyapısı (AMI)
Reaktif Enerji İzleme Sistemi
Smart Grid   AKILLI ŞEBEKE Takip Sistemi
İleri Ölçüm Altyapısı (AMI)
Akıllı Modem Endüstriyel Sayaç Okuma
Traksiyoner Akü Takip Sistemleri
Asansör Takip Sistemi
Kritik Tesis İzleme Sistemleri
İhtiyaca Özel Yazılımlar
Platform Bağımsız Genel Amaçlı Veri Toplama Yazılımı
Kayıp ve kaçağın azaltılması

SUMM
Kesintisiz Güç Kaynağı Takip Sistemi

Kesintisiz Güç Kaynakları, kendilerine bağlı sistemlerin korunmasına ve şebeke enerjisinin kesilmesi durumunda sistemin beslenmesinin bir süre daha devam ettirilmesine yarar. KGK’lar genelde kısa süreli kesintilerde sistemleri idame etmek ve kesinti süresinin uzaması durumlarında cihazları doğru bir şekilde kapatmaya zaman tanımak veya bulunuyorsa Jeneratör devreye girene kadar sistemi beslemek için kullanılırlar.

Anlık meydana gelen sorunlarda geçmiş bilgilerin analizi ile sorunun kaynağı hakkında detaylı bilgi verebilir. Arıza ve sorunları tespit ederek önceden müdahale imkanı ile müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarır.

asansor-2
SUMM Asansör Takip Sistemleri

Asansörün periyodik kontrolünün yılda en az bir kere yapılması gerekmektedir. Bunun dışında oluşan her arızada yetkili servis çağırılarak müdahale yapılmaktadır. Arıza durumunda bina görevlisinin servis çağırması, servisin gelip arızaya müdahale etmesi ve asansörün tekrar devreye alınmasına kadar geçen sürede asansör devre dışı kalmaktadır.

Bu uygulama kapsamında asansör kontrol ünitesine bağlanan akıllı bir modem asansörün durumunu ve arıza bilgilerini sürekli sorgular ve merkezi karar destek sistemine iletir. Tespit edilen arıza veya normal dışı durumlarda yetkili servis firmasına ve bina yetkililerine SMS ve email ile bilgilendirme yapılarak daha hızlı servis çağırılmasına olanak sağlanır.

SUMM  Kritik tesis İzleme Sistemleri

Basınçlı yakıt tanklarını, LNG, LPG ve bunun gibi birçok tehlikeli maddelerin bulunduğu tesisleri kolayca izleyebilirsiniz. Sıcaklık ve nem sensörü ile ortama ait sıcaklık ve nem verilerini toplayabilir, hava kalite sensörü, azot ölçüm sensörü ve diğer gaz sensörleri sayesinde tanklarınızı, doğalgaz depolarınızı koruma altına alabilir, anlık izleme yapabilirsiniz