Smart Building and Internet of Things concept. Smart building management icons on Building in the city background.
IT & BİLİŞİM & GÜVENLİK

SUMM SMART AR&GE  mühendisleri tarafından geliştirilen  ortam izleme çözümleri sayesinde veri merkezlerinin uzaktan gözlenebilmesi ve kontrol edilebilmesi sistem verimliliğini arttırmaktadır.

Bu konudaki çözümlerimiz Kabinet bazlı çözümler(CBS) ve Datacenter bazlı çözümleri(DBS) olarak iki ayrı modele dayanmaktadır:

Kabinet bazlı çözümler ısı, rutubet, su baskını, duman gibi sensörler içerir. Aynı zamanda IP PDU ve erişim kontrolü mevcuttur.

Datacenter çözümleri oldukça esnek ve moduler yapıya sahiptir. Lokal ihtiyaçlara bağlı olarak kolayıkla ilave sensör ve kontak bağlantısı yapılabilir.

data-center-monitor2
VERİ MERKEZİ / DATA CENTER İZLEME SİSTEMİ

SUMM  yazılım çözümleri sayesinde “”Data Center/Veri Merkezinize”” ait sıcak ve soğuk hava koridorları takibi, çiy noktası izleme, sıcaklık/nem haritası izleme, güç verimliliği takibi (PUE-Verimlilik Hesaplaması), enerji sistemi verileri, kamera ve kapı sensörü ile giriş/çıkış izlemeye kadar birçok veriyi kayıt altına alabilirsiniz. Veri merkezinizin verimliliğini arttırmak için ihtiyacınız olan analizleri yapabilirsiniz.

  • Ortam izleme ile; Ortam sıcaklık/nem ölçümü, Hareket algılama, Duman algılama,
  • Su baskını tespiti, Sistem odası giriş/çıkışlarının tespiti  gibi birçok ölçüm ve parametre uzaktan izlenerek merkezin kesintisiz hizmet vermesi sağlanır.
  • Yedek güç kaynaklarından; KGK (Kesintisiz Güç Kaynağı) durumu, Jeneratör durumu, Sunucu kabinlerinden;
  • Kabin kapı açılma, kapanma zamanları, Kabin içi sıcaklık ve nem değerleri, Akım trafosu ile elektrik tüketimi
  • İklimlendirme (HVAC) sistemlerinden enerji tüketimleri, açılma kapanma kontrolleri, arıza ve uyarı bilgileri
Network and internet telecommunication equipment in server room, data center interior
SİSTEM / SERVER ODASI İZLEME SİSTEMİ

Sunucu Odası İzleme Sistemleri”” ile, kabin sıcaklık ve nem değerlerini izleyebilir, klimalarınızı takip edebilir, ortamın hava akışı ve kalitesini kontrol edebilirsiniz. “

ŞUBE İZLEME SİSTEMİ

Şube İzleme Sistemleri”” ile şubeye ait enerji tüketimi, sistem odası sıcaklık ve nem değerleri, jeneratör yakıt seviyesi, UPS verileri ile kompanzasyon panosuna ait verileri izleyebilir, kaydedebilir, raporlama ve analizler için kullanabilirsiniz..