HAKKIMIZDA

fkogretim-min

SUMM GROUP

30 yıla yakın  sektör  tecrübesi ile  süre gelen  disiplin, şirket kültürü ve kurumsal yapısını koruyarak, sektörün ihtiyaçlarına göre yeteneklerini ve hizmet çeşitliliğini arttırarak, geniş ve tecrübeli uzman kadrosuyla  SUMM  GROUP  şirketler grubu ünvanı ile    çalışmalarını sürdürmektedir.

“Tek Noktadan Toplu Çözüm” sunmak felsefesini taşıyan SUMM GROUP , Bünyesinde bulunan   Mühendislik ,Global Ticaret, Üretim ve AR-GE   firmalarıyla sektörde öncü bir marka olmayı hedeflemiştir.

SUMM  özellikle son 10 yıl içerisinde, yerel piyasa odaklı şirket olmanın yanı sıra, yurt dışın daki müşterilerimize  hizmet veren global bir şirket olma arzu ve amacı ile çalışmaktadır.

SUMM ELEKTRONİK HABERLEŞME YAZILIM VE MEDİKAL LTD.ŞTİ

Elektronik Haberleşme ve  Bilişim pazarında  Data/Telekomünikasyon sistemleri ,IoT  ve M2M  ,Akıllı Bina ve Tesis Sistemleri  ,   danışmanlık hizmetleri, network desteği ve işletmesi, etkili proje yönetimi, müşteri ihtiyaçlarına göre tasarlanmış endüstriyel yazılımlar, sistem entegrasyonu, Data Center ve Bulut teknolojileri alanlarında sektörel  çözümler  ve hizmetler  sunmaktadır.

 SUMM , yarattığı katma değerli hizmetler ile müşterilerine kaliteli ve ekonomik çözümler sağlayan, sektöründe farklılık yaratmayı hedefleyen sistem entegratörü kimliği, yaptığı AR&GE  yatırımları ve çalışmaları sonucu geliştirdiği projeler ve ürünler ile günümüz iletişim teknolojilerini yakalayarak  satış sonrası 7/24 destek hizmetleri ile de müşteri memnuniyeti  sektöre ve Türk ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemiştir.

METTUS ENERJİ SİSTEMLERİ VE GÜÇ ELEKTRONİĞİ LTD.ŞTİ

METTUS ENERJİ   Sistemleri ve  Güç Elektroniği  Ltd.Şti , yurt içi ve yurt dışında, kamu kuruluşları ve özel yatırımcılara,   Jeneratör, Kesintisiz Güç Kaynaklari, Frekans Konvertörleri, Statik Switchler, DC UPS sistemleri, Dinamik UPS Sistemleri, İnvertörler, Voltaj Regülatörleri, Şarj Sistemleri, Solar Enerji Sistemleri, İzolasyon Trafosu, Kuru ve Jel akü, Yağlı ve Kuru Tip Trafo, Otomasyon Sistemleri, Yenilenebilir Enerji, A.G-O.G Panolar, PLC ve Şalt Malzemeleri tedariği ve servis hizmetlerini sağlamaktadır.

Elektrik Taahhüt, AG-OG ve Zayıf Akım Projeleri konularında üretici ortaklarımızla ürettiğimiz ve ithal ettiğimiz ürünlerin satışı yanında  müşterilerimizin projelerinin elektrik  işleri konusunda anahtar teslim  mühendislik  hizmetleri vermektedir.

 Şirketin ana hedefleri arasında  yurt içindeki sektörel lider firmalara arasında yer almak ve yurt dışı pazarlarında yeni iş alanları geliştirmektir.

İLKELERİMİZ

MİSYONUMUZ

Sektörlerimizdeki  faaliyetlerimiz ile  , topluma ve çevreye olan sorumluluk bilinci ile müşterilerimizin ve çalışanlarımızın   memnuniyetini en üst düzeyde tutarak topluma ve çevreye kattığı değeri sürekli ve belirgin biçimde arttıran bir firma olarak pazarda erişilebilir, aranan ve tercih edilen bir iş ortağı olmak , en üst seviyede kaliteli ürün ve hizmetleri sunmak, Enerji ve Bilişim sistemlerinin oluşumundan pay alarak ülkemizin ve dünya ülkelerinin gelişmesine katkıda bulunmak, bu sayede insanların yaşam kalitelerini yükseltmek ve geleceklerini aydınlatmaktır.

VİZYONUMUZ

Müşteri memnuniyeti ve iş sürekliliğini en üst seviyede sağlamak ,Çalışanların memnuniyet ve mutluluğunu sağlamak, bilgi, beceri ve davranışlarını sürekli geliştirmek  ,Tüm ürün ve hizmetlerde kaliteyi bir yaşam biçimi haline getirmek Bilgi birikimi ve tecrübesi ile danışmanlık hizmetleri veren, İş yapmakta olduğumuz tüm firmalara rekabet avantajı sağlayan üstün performanslı Servis ve İşletim Desteği ile pazarda lider birer grup  şirketi olmaktır.

POLİTİKALARIMIZ

KALİTE POLİTİKASI

SUMM GROUP , Bilişim ve İletişim sektörüne yönelik projelendirme, ürün ve hizmet temini, altyapı oluşturulması ve teknik destek faaliyetlerini, müşteri beklentilerine uygun olarak eksiksiz, doğru ve zamanında karşılamayı amaçlar. Bu doğrultuda,

Müşteri memnuniyetini; bugün ve gelecekte sağlamaya yönelik olarak sürekli iyileştirme çabası içinde olmayı, Hataları saptayıp , düzeltip tekrarını önlemeyi Kalite Yönetim Sisteminin tüm şartlarını yerine getirmeyi, Takım çalışmasını teşvik eden , çalışanların katılımını sağlayan bir ortam oluşturmayı, Kurumiçi iletişimin arttırılmasının teknolojik alt yapısını geliştirmeyi, Ürettiği ürün ve hizmetlerin kalitesini arttırmayı ve sürekliliğini sağlamayı taahhüt eder.

ÇEVRE POLİTİKASI

SUMM GROUP , ürün ve hizmet süreçlerinin her aşamasının çevresel etkilerini düzenli gözden geçirerek,  Çevre kirliliğini önlemeyi, Enerji ve doğal kaynak tüketimini azaltmayı,  Etkin atık yönetimi ile geri dönüşüme katkı sağlamayı,  Çevre ile ilgili tüm yasa ve yönetmeliklere uyum sağlamayı, Çevre ile ilgili riskleri tanımlayıp, değerlendirip, kontrol altına almayı sürekli iyileştirme prensibi çerçevesinde gelişme sağlamayı taahhüt eder.

MÜŞTERİ ŞİKAYETLERİ YÖNETİM POLİTİKASI

SUMM GROUP , tüm iletişim kanallarından ulaşan şikayet ve talepleri objektif kriterlerle değerlendiren, gizliliğe önem vererek sonuçlarını müşterileriyle paylaşan ve Şikayet Yönetim Sistemini sürekli iyileştirerek müşteri memnuniyetini sağlayan bir firmadır.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

SUMM GROUP , insanı en değerli varlığı olarak kabul eder, çalışanlarına güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sunar. Bu doğrultuda ; Faaliyet gösterdiği tüm coğrafyalarda yürürlükteki İSG mevzuatına uymayı ve uluslararası standartlar doğrultusunda hareket etmeyi, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili riskleri tanımlayıp, değerlendirip, kontrol altına almayı sürekli iyileştirme prensibi çerçevesinde gelişme sağlamayı,  Çalışanlarını İSG alanında eğitmeyi ve İş Sağlığı ve Güvenliği bilincine erişmelerini sağlamayı, Kurulan İSG yönetim sisteminin sürekliliğini sağlamayı, Taşeron ve tedarikçilerinin seçiminde ve çalışılmasında, kendisinin uyguladığı İSG kurallarına uymalarını sağlamayı taahhüt eder.

BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

Kurum BGYS’nin yürütülmesi için görev takımları oluşturur. Görev takımları BGYS’nin işletilmesi, denetlenmesi ve iyileştirilmesinden sorumludur.Risk değerlendirme, kontrol seçimleri, kontrollerin uygulanması ve risklerin sürekli takip edilmesi tüm varlık sahipleri ve çalışanların ortak katılması gereken sürekli bir faaliyettir.. BGYS kapsamında yayınlanan tüm alt politikalar konuya özel olarak hazırlanır. Tüm çalışanların bu politikaları çalışma kuralı olarak benimsemesi ve politikalardaki kurallara uyması beklenir.

GİZLİLİK POLİTİKAMIZ

Bu web sitesindeki bilgiler değiştirilebilir online bilgilerden oluşmaktadır. Güncellenen bilgileri zamanında öğrenmek için lütfen olabildiğince sık sitemizi ziyaret edin. Web sitesinde yer alan bilgiler SUMM GROUP’e veya yetkililere aittir. Web sitesinde yer alan herhangi bir materyal izin verilmesi halinde kişisel ve ticari olmayan amaçlarla kullanılır.

İK POLİTİKAMIZ

Şirketin amaç ve hedefleri doğrultusunda ulusal ve uluslararası alanda rekabet üstünlüğü sağlayacak gerekli nitelik ve gelişme yeteneklerine sahip kişilerin istihdamını esas alır. Verimlilik ve karlılık ilkelerine uygun olarak, maliyet bilinci içinde çalışmaya teşvik eder.

Mesleki bilgi ve yeteneklerini geliştirecek eğitim programları hazırlar ve uygular. Personelin bilgi ve yeteneklerine uygun görevlerde çalışmasını sağlar ve çalışma verimini yükseltecek başarı ve yaratıcılığı teşvik eden sistemler geliştirerek, kurumdaşlık bilincinin yerleştiği mutlu ve güleryüzlü personeli çalıştırmayı esas alır.

BELGELERİMİZ

İNSAN KAYNAKLARI

…..